Jeremy Howard

  • Utytułowany zawodnik oraz trener z 17-letnim doświadczeniem
  • Posiadacz licznych certyfikatów trenerskich, m.in. American Swim Coaches Association, USA Track & Field, USA Triathlon oraz Training Peaks.
  • 2-gi zawodnik Mistrzostw Świata Ultraman Triathlon 2017.

Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych trener pływania, biegania oraz triathlonu. Posiadacz wielu certyfikatów trenerskich. Wsród swoich podopiecznych posiada zarówno triathlonistów PRO oraz AG, startujących na Mistrzostwach Świata Ironman 70.3, Ironman oraz Ultraman. Współpracował z pływakami, przygotowując ich do kwalifikacji olimpijskich oraz z maratończykami podczas eliminacji do Maratonu Bostońskiego. Jego zawodnicy często biorą udział w różnych wieloetapowych i wielodniowych startach typu 'ultra'.

Jeremy uwielbia analizować wszelkiego rodzaje dane z treningów, po to by jak najefektywniej przygotować zawodnika do najważniejszych dla niego zawodów.

We współpracy z zawodnikami kieruje się zarówno aspektami fizycznymi, jak i psychologicznymi, mającymi duży wpływ na długofalowy rozwój sportowy zawodnika.

W przeszłości zaczynał jako pływak, by z czasem zostać profesjonalnym triathlonistą. Jako zawodnik aktualnie skupia się na biegach ultra. Podczas Mistrzostw Świata Ultraman 2017 (Hawaje) zdobył tytuł wice-Mistrza Świata ustanawiając podczas zawodów najlepszy czas odcinka biegowego - dystans podwójnego maratonu (84,4 km) pokonał w czasie 6:24:24. Aktualnie przygotowuje się do listopadowych zawodów biegowych Tunnel Hill 100 (bieg na dystansie 100 mil).

jeremy@way2champ.com