Indywidualna Opieka Trenera Kolarstwa

Czy wiesz, że prawdopodobnie możesz jeździć na rowerze o wiele szybciej, pomimo tego że jesteś zapracowany jak nigdy dotąd? Każda sytuacja jest inna, ale rezultaty są zwykle podobne.

Czy nie jest to kolejny raz, gdy szukasz rozwiązania w obszarze trenowania kolarstwa?

Znamy historię podobną do Twojej, bo widzieliśmy ją wiele razy. Co więcej, sami jej doświadczyliśmy. Może to wyglądać na przykład w taki sposób – jesteś zapracowanym przedsiębiorcą, menedżerem lub specjalistą, który kocha kolarstwo szosowe lub górskie i poświęca na rower kilka godzin tygodniowo.

Pomimo tego, od dłuższego czasu nie osiągasz progresu o jakim marzysz, Twoje treningi Ci się już znudziły, Twój główny rywal na treningach jest mocniejszy niż Ty, a do tego wszystkiego nie masz czasu i ochoty na zagłębianie się w skomplikowaną analizę treningową, sprawdzanie interwałów i śledzenie najnowszej wiedzy w obszarze treningu kolarskiego.

Z dużą dozą prawdopodobieństwa masz do czynienia na co dzień z wieloma sferami życia, które wymagają od Ciebie top performance – troska o rodzinę, obowiązki zawodowe, prowadzenie firmy, edukacja czy odbiór samochodu z serwisu albo zadbanie o przydomowy ogród lub cieknący kran.

W tym wszystkim zaś starasz się wygospodarować czas dla siebie na trening kolarski, który daje Ci dużo frajdy, poczucie wolności i satysfakcji. Ale za cholerę nie znajdujesz już czasu i chęci, aby dbać jeszcze w tym wszystkim o swój proces treningowy – jakie interwały wykonać, ile czasu mają one trwać, czy w ogóle je robić, jak ocenić poziom zmęczenia, w jaki sposób przygotować się do najbliższych zawodów, co zrobić z ostatnim wynikiem FTP, jak skutecznie zrzucić naddatek sadła z brzucha, czy robić 3h tlenu a może 4h. Nie wiadomo. Jeśli masz podobne dylematy lub Twoja historia wygląda choćby w 5% jak opisaliśmy powyżej, to spokojnie mogę Ci doradzić – czytaj dalej, a dowiesz się co możesz zrobić aby osiągnąć ogromny postęp w kolarstwie, niezależnie od Twojej aktualnej sytuacji w pracy i w domu.

Dlaczego Twój aktualny sposób trenowania kolarstwa nie daje Ci pożądanych efektów (i co możesz z tym zrobić)

Trenujemy nie tylko online, ale też na organizowanych przez nas zgrupowaniach w Polsce i za granicą.

Czy sama wiedza wystarczy, żeby zostać mocniejszym kolarzem?

Mając dostęp do internetu można dzisiaj pozyskać wiedzę w bardzo łatwy i szybki sposób. Dotyczy to również treningu kolarskiego. Jeśli wpiszesz u wujka Google frazy typu „trening kolarski“, „kolarstwo plan treningowy“ czy tym podobne, wyskakuje nam 5,3 mln rezultatów (podobne frazy wpisane po angielsku dają już, bagatela, 131 mln wyników). Które z tych źródeł są prawdziwe? Jak połączyć sprzeczne informacje dotyczące sposobu periodyzacji, długości treningów, dziesiątek metod na wyznaczanie FTP z praktyką treningową w Twoim codziennym dniu?

Zadanie wydaje się niemożliwe nie tylko dla przeciętnego zjadacza kilometrów, ale nawet dla wyjadacza trenującego już wiele lat i mającego za sobą współpracę z trenerem, gotowymi planami czy jazdę na wyczucie.

Sprawy nie ułatwiają mnożące się jak grzyby po deszczu platformy treningowe – dostarczane w ten sposób plany ćwiczeń dla kolarzy są całkiem dobre pod kątem metodyki treningu oraz zgodne (choć nie zawsze) z podstawowymi zasadami fizjologii wysiłku.

Nie mają jednak jednej rzeczy, która w dzisiejszym świecie zdaje się zyskiwać coraz większe znaczenie, ponieważ jest coraz bardziej deficytowa – żywej relacji z drugim człowiekiem, który potrafi zmotywować, po ludzku wytłumaczyć, zachęcić, wesprzeć i doradzić. A do tego jest kolarzem jak Ty, a nie czerpie wiedzy tylko z książek.

Co najbardziej cenią kolarze pracujący z doświadczonym trenerem?

Większość osób, z którymi pracujemy, najbardziej ceni sobie jedną rzecz – to, że ktoś czuwa nad ich treningiem kolarskim i mają to „z bani“.

Bo jest to dla nich ważne. Bo lubią czuć, że robią coś pożytecznego ze swoim czasem na treningu. Bo lubią się zmęczyć. Bo czasem się im nie chce, ale jak zobaczą rozpiskę w Training Peaks to wiedzą, że trener to sprawdzi i głupio będzie się tłumaczyć z czerwonego pola (trening niewykonany). Bo cenią sobie, że mogą do trenera napisać na whatsapp „Hej, dzisiaj pada cały dzień i nie zrobię 4h na dworze – czy możesz mi wrzucić coś krótszego na trenażer“ albo po prostu „dzisiaj był 🔥!“

Bo po prostu lubią współpracować z kimś, kto już przeszedł drogę, na którą oni właśnie wkroczyli. Bo wiedzą, że to po prostu najkrótsza i najszybsza droga, a przy tym odbywająca się w miłej i rozwijającej atmosferze.

Każdy rozpisany trening zobaczysz na swoim urządzeniu Garmin, Wahoo, Zwift oraz wiele innych.

Trenujący z nami
to zwykle ludzie tacy jak Ty

Niektóre z osób, z którymi pracujemy, miało różne historie.

Część pracowała już z trenerem, ale zawiodła się na tej współpracy – albo z powodu braku efektów albo przez słabą komunikację – to najczęstsze powody. Część osób chce wrócić do kolarstwa po dłuższej przerwie, ponieważ uprawiała ten sport w młodości, ale potem rodzina, praca i zawieszenie roweru na kołku. Część motywują zawody – zapach podium, dołożenie kumplom kilku minut na mecie czy palące płuca po przekroczeniu finałowej kreski – to lubią najbardziej. Część pragnie zobaczyć większe liczby na swoim liczniku podczas 20-minutowego testu FTP: 200W, 274W, 340W, 460W.

Widzieliśmy wszystkie te liczby u naszych zawodników i choć nie każdy może osiągnąć 6W/kg, to praktycznie każdy może osiągnąć poziom 4W/kg i więcej przy odpowiednio długiej learning curve. Część osób pragnie poprzez trening zrzucić trochę tu i ówdzie, następnie stanąć przed lustrem po porannej toalecie i powiedzieć „warto było“.

Jest nas coraz więcej!

Czy trening z trenerem jest tylko dla zawodowców?

Czasami tłumaczymy różnym osobom, że nie stworzyliśmy Way2Champ dla zawodowców. Owszem, trenujemy kilka osób ścigających się za pieniądze, ale to ułamek kolarzy, z którymi pracujemy, bo też jest takich ludzi najmniej w kolarskim świecie. 95% osób to ludzie, którzy mają za sobą kilka lat treningu lub trenowali ten sport w młodości i mają swoje cele oraz marzenia, które dzięki naszej pomocy chcą osiągnąć.

Niektórzy zgłaszają się do nas po 50tce i jest to dla nich pierwszy kontakt z profesjonalnym trenerem. Niektórzy mają 35 lat i uświadomili sobie, że chcą coś zrobić dla swojego zdrowia, a przy okazji dobrze się bawić.

A niektórzy chcą po prostu zapier*** na rowerze – i takim też pomagamy spełnić się w kolarstwie. Bo uważamy, że ten sport uprawiany w mądry sposób wspiera życie w całej jego rozciągłości – poprawia poziom energii w ciągu dnia, uczy pokory, dodaje skrzydeł, a na koniec pozwala więcej zjeść i nie mieć wyrzutów sumienia. Kolarstwo jest fajne.

Nawet jeśli nie masz wyznaczonych celów i nie wiesz co chcesz osiągnąć – to żaden problem. Pomagamy Ci te cele wyznaczyć i krok po kroku osiągnąć, dzięki czemu Twoja satysfakcja ze sportu jeszcze bardziej wzrasta i przekłada się to na inne dziedziny życia.

Wszystkie osoby, o których mówię powyżej, miały jeden i ten sam problem – brakowało im jednego elementu do układanki zwanej „kolarstwo w moim zapracowanym życiu“.

Czy indywidualna opieka trenera
jest dla mnie?

Powodem, dla którego ludzie Ci byli sfrustrowani i nie osiągali znaczących postępów w ukochanym przez nich sporcie było to, że nie mieli doświadczonej osoby u boku, która przeszła już drogę którą oni zamierzają pokonać, i może ich poprowadzić w tym procesie za rękę, oszczędzając im energii, czasu i niepowodzeń. Jednocześnie wszystkie te osoby były bardzo zmotywowane aby zabrać się za siebie na poważnie i zdecydowane słuchać tego, co się im zaleca. Jednym słowem – odstawiały swoje ego na bok i dawały się prowadzić za rękę.

Zastanawiasz się jak współpraca z trenerem
wyglądałaby w Twoim wypadku?

Kim są trenerzy Way2Champ, którzy mogą Ci pomóc?

Osoby, które im pomagały to doświadczeni trenerzy kolarstwa z minimum 10-letnim stażem w tym sporcie (a większość po 20-30 lat), którzy z wielu pieców chleb jedli

To osoby, które same pokonały już na rowerze setki tysięcy kilometrów i wiedzą, jak boli finisz pod górę, z czym wiąże się frustracja gdy strzelasz jako najsłabszy z grupy, co zrobić gdy po prostu nie idzie albo jaką taktykę obrać na kolejny wyścig, bo w sumie wygraliśmy ich razem kilkaset

To osoby, które potrafią interpretować dane z miernika mocy, tętna i kadencji oraz, co najważniejsze, przekładać je na gotową receptę na dalszą poprawę. Umieją Ci dokładnie powiedzieć co te parametry znaczą i to zrozumiałym językiem - w końcu one same trenują i wiedzą co oznaczają te liczby w realnym świecie

W końcu to osoby, którym zależy na Twoim progresie, nie tylko dlatego że zostawiasz u nich pieniądze za ich czas, doświadczenie i wiedzę, ale przede wszystkim dlatego że czerpią satysfakcję z pomagania kolarzom w byciu jeszcze lepszym. To nie są osoby, które przyszły do tego zawodu po góry złota. To osoby, które chcą dzielić się swoim doświadczeniem, bo wiedzą że już trochę w kolarstwie widziały i mogą pomóc Ci uniknąć błędów, które same kiedyś popełniły

Ostatecznie wszystko rozbija się o to, w kim pokładasz to, co masz najcenniejszego w życiu - Twoje zaufanie. A kiedy pragniesz zbudować formę życia czy osiągnąć cele, które na razie są dla Ciebie tylko w sferze marzeń, to potrwa to o wiele za długo i będzie kosztowało sporo czasu, pieniędzy i frustracji, gdy przez przypadek zaufasz niewłaściwej osobie

Zastanawiasz się jak współpraca z trenerem
wyglądałaby w Twoim wypadku?

Jak wygląda indywidualna opieka trenera w Way2Champ?

Rozwiązanie jest proste, bo uważamy że w prostocie tkwi siła. Nasza odpowiedź na opisane wyżej problemy to indywidualna opieka trenerska dla zapracowanych.

To, że pomogliśmy już ponad 400 kolarzom w ciągu ostatnich 10 lat zrealizować ich sportowe marzenia może dla Ciebie niewiele znaczyć – i doskonale to rozumiem. Sam gdy zaczynam pracę z różnymi osobami interesuję się czymś innym – czy ta osoba naprawdę może mi pomóc i jaki ma na to pomysł?

Kolarz szukający pomocy, przechodzi jasną ścieżkę w usystematyzowany sposób, a jednocześnie z dbałością o indywidualnej szczegóły, który w tym przypadku mają kluczowe znaczenie. Trener (lub trenerka) rozmawia z Tobą, aby poznać Twoją historię sportową, zobaczyć jak trenowałeś do tej pory, czego oczekujesz od współpracy, jakie masz ograniczenia czasowe, na czym jeździsz, czy masz dostęp do miernika mocy/trenażera i innych sprzętów przydatnych w treningu, jaki są Twoje słabe a jakie mocne strony.

Następnie przedstawia plan działania i kolarz szukający pomocy rozpoczyna treningi. Wszystko dostaje na swoim koncie Premium w Training Peaks, gdzie poprzez przeglądarkę na komputerze lub aplikację na telefonie może zapoznać się ze szczegółami każdego treningu, a następnie wykonać go krok po kroku na swoim liczniku Garmin/Wahoo/Lezyne/Suunto lub na platformach trenażerowych.

Trener daje kolarzowi feedback co tydzień lub częściej na temat tego co zrobił dobrze, co źle, co można poprawić oraz odpowiada na pytania które się pojawią w trakcie. Potrafi doradzić gdy spadnie jakość krwi, wie jakie koła wybrać na kolejny wyścig czy jakie przełożenia będą dla CIebie optymalne.

Możesz pogadać ze swoim trenerem również poprzez popularne komunikatory.

Poklepie po plecach gdy zrobisz coś dobrze, ale też gdy masz chwilowy dołek. Nie zawaha się zganić, kiedy widzi że się opieprzasz i przywraca Cię do pionu.

Trener nie działa sam, ale w zespole. A w tym zespole nasze motto jest jasne – trener tylko trenuje (i to maksymalnie 10-20 osób na raz), a resztą zajmują się pozostali specjaliści – fakturowaniem, księgowością, administracją, marketingiem czy dbaniem o to, aby umowy były zgodne z RODO. W przypadku trenerów działających solo, mimo że mają dobrą wiedzę i umiejętności, niestety sporo czasu schodzi na rzeczy niezwiązane z trenowaniem kolarzy.

My też trenujemy kolarstwo, dzięki czemu lepiej rozumiemy co przeżywasz i jak się czujesz.

Kolarz we współpracy z trenerem nie jest kierowany do losowej osoby, ale do takiej która najbardziej będzie mogła mu pomóc – mamy w końcu różne charaktery, specjalizacje i ulubione dyscypliny.

Nad całością czuwa Arkadiusz Kogut, który sam ścigał się przez 10 lat (w tym ostatnie 2 lata w Hiszpanii, gdzie zobaczył że jego 78 VO2max, 65kg i 5,5W/kg na FTP to zdecydowanie za mało choćby na dobrego domestique w World Tour), a następnie zajął się trenowaniem innych, po drodze uzyskując jako pierwszy w Polsce certyfikat trenerski UCI – Międzynarodowej Unii Kolarskiej z siedzibą w Szwajcarii, która certyfikuje w ten sposób 10 trenerów rocznie z całego świata.

Indywidualna opieka trenerska dla zapracowanych pomaga kolarzom, którzy są zabiegani w codzienności, wycisnąć maksimum z czasu który poświęcają na trening. Jeśli mają tylko 4-5 godzin w tygodniu do dyspozycji – zrobimy wszystko, aby ten czas wykorzystać najlepiej. Jeśli mogą trenować więcej, zrobimy wszystko aby przełożyło się to na najlepsze efekty bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu i tym, że sami byliśmy zawodnikami osiągajcymi 5-6W/kg na FTP. Jednocześnie zrobimy to tak, aby nie powodowało to że będziesz trupem w pracy czy w domu, bo padniesz po zbyt mocnym treningu.

 Kolarze, którzy zdecydowali się na współpracę i indywidualną opiekę trenerską dla zapracowanych mówią o kilku rzeczach, które u nich zadziałały. Najczęściej wspominali o planie treningowym, które nie tylko jest przygotowywany co 7 dni, ale również modyfikowany w trakcie tygodnia jeśli wypadnie Ci wyjazd, przeziębienie czy wizyta u dentysty z dziećmi. Nasza w tym głowa, aby zmienić plan w dostosowaniu do Twojego życia, a nie odwrotnie.

 Ludzie cenią też sobie indywidualny kontakt z trenerem podczas telefonów, spotkań Google Meet (co 2-4 tygodnie) czy szybkiej wymiany codziennych wiadomości poprzez Signal, Whatsapp czy Messenger. Podczas współpracy nie skupiamy się tylko na podniesieniu Twojego FTP (co też jest ważne) ale na tym abyś stał się całościowo lepszym kolarzem (po płaskim, po krótkich górkach, podczas mocnej jazdy w grupie, na sprintach czy jazdach długodystansowych). Doradzimy Ci co zjeść, wypić, jak się regenerować i jak się suplementować aby w pełni wykorzystać możliwości Twojego ciała.

 Wielu z nich bierze też udział w zgrupowaniach, które organizujemy kilka razy w roku – zarówno w Polsce, jak i ciekawych miejscówkach za granicą (Estepona, Almunecar, Calpe, Sardynia, Sycylia, Rimini). Można tam nakręcić kilometry po górach, zyskać wskazówki od trenerów, posłuchać wykładów, a po treningu wypić piwo czy wino w luźnej atmosferze, którą staramy się wprowadzać.

 W końcu jeśli na co dzień jesteś zapracowany, to na obozie potrzebujesz psychicznego wytchnienia, mimo tego że trening są nieraz ciężkie. Lub bardzo ciężkie. Nawiązują się tam nawet długotrwałe znajomości i osoby często wracają na zgrupowania również (lub głównie) po to, aby spotkać się z ludźmi.

90% Kolarzy najbardziej ceni sobie progres, jaki osiągają we współpracy.

Głównym zadaniem trenera jest, abyś był zadowolony z całego procesu oraz osiągniętych wyników, dzięki czemu będziesz pracował z nami długo (jak będziesz niezadowolony to możesz odejść po miesiącu, bo nie mamy długoterminowych umów, ale nie o to nam chodzi – chcemy aby nasza relacja była długotrwała dlatego, że jesteś z niej zadowolony i usatysfakcjonowany).

Co kwartał wysyłamy kolarzom ankiety satysfakcji, w których mogą się wypowiedzieć anonimowo na temat tego co im się podoba, a co by zmienili aby było jeszcze lepiej, i bierzemy ich zdanie pod uwagę podczas rozwijania naszej indywidualnej opieki trenerskiej (a nasz NPS wynosi ponad 70%) . Osoby korzystające z naszej opieki mają również dostęp do kwartalnych webinarów organizowanych wewnętrznie wyłącznie dla naszych trenujących.

Trener w indywidualnej opiece poświęca zawodnikowi kilka godzin miesięcznie, przez co może skoncentrować się na ograniczonej liczbie osób, aby zapewnić kolarzowi odpowiednią atencję.

Zastanawiasz się jak współpraca z trenerem
wyglądałaby w Twoim wypadku?

Czy są jakieś dowody na to, że współpraca z trenerem przekłada się na lepsze wyniki?

Na koniec możesz sobie zadać bardzo logiczne pytanie – czy są jakieś dowody, które potwierdzają powyższe stwierdzenia? Przez ostatnie 10 lat udało się nam ich zebrać dosyć dużo i poniżej prezentujemy Ci najważniejsze z nich, abyś mógł sam ocenić czy jesteśmy wiarygodni.

Na wykresach zobaczysz wyraźnie każdy wzrost mocy oraz dowiesz się od trenera jakie są Twoje słabe i mocne strony.

Kolejne rekordy będą Cię motywowały do treningów, które nierzadko bywają bardzo ciężkie.

Oprogramowanie Training Peaks pozwala analizować szczegółowo wszystkie dane.

Zastanawiasz się jak współpraca z trenerem
wyglądałaby w Twoim wypadku?

Zaufało nam już ponad 400 osób. Poznaj opinie niektórych z nich.

“Decydując się na współprace z trenerem wiedziałam, że będę potrafiła zaufać jedynie profesjonaliście. Współpraca z Way2Champ to był strzał w dziesiątkę! Już po kilku pierwszych miesiącach współpracy jestem w stanie rywalizować z zawodniczkami, które w ubiegłym sezonie były zupełnie poza moim zasięgiem.”

              – Monika, MTB

“Pracuję z Way2Champ od prawie dwóch lat , w tym czasie Arek “zrobił” ze mnie jednego z lepszych kolarzy w triathlonie w Polsce. Wiem, że to jeszcze nie koniec, bo nasza współpraca dopiero się rozkręca. Arek to skarbnica profesjonalnej wiedzy o kolarstwie, którą nieustanie chłonę. Mamy ze sobą ciągły kontakt , ustalamy plany treningowe, starty i co najważniejsze treningi dopasowane są do aktualnych możliwości czasowych, dzięki temu można pogodzić życie sportowe z zawodowym. Polecam wszystkim współpracę z Way2Champ!”

              – Remigiusz, triathlon

“Dzięki współpracy z Way2Champ w przeciągu 1,5 roku z poziomu rekreacyjnego kolarza z zerowym stażem treningowym trafiłem na podium Mistrzostw Polski Masters. Rozsądny plan pozwolił mi podnieść generowaną moc i zrzucić zbędną tkankę tłuszczową, jednocześnie unikając przetrenowania. Zdecydowanie polecam Arka każdemu zmotywowanemu do pracy nad sobą kolarzowi.”

              – Dominik, szosa

“Jestem bardzo zadowolony z planowanych treningów, mój poziom sportowy dzięki zaangażowaniu i fachowości trenera wzrósł w porównaniu rok do roku, Tę formę treningu poleciłbym wszystkim, dla których wzrost formy niezależnie od wieku jest ważny.”

              – Tomasz, szosa/MTB

Zastanawiasz się jak współpraca z trenerem
wyglądałaby w Twoim wypadku?

Nasi trenerzy są certyfikowani przez międzynarodowe organizacje kolarskie

Cały czas nie jesteś przekonany,
czy indywidualna opieka trenera jest dla Ciebie?

Uzupełnij ankietę i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Zobacz co otrzymasz w ramach indywidualnej opieki z Way2Champ

Nie oferujemy różnych pakietów naszego wsparcia w ramach indywidualnej opieki trenera. Wypracowaliśmy taką ofertę, z której sami chcielibyśmy skorzystać jako zawodnicy. Nie ograniczamy częstotliwości kontaktu z trenerem ani liczby modyfikacji planu (w końcu każdej zapracowanej osobie może wypaść w firmie coś nieoczekiwanego, na co nie ma się wpływu). Zresztą zobacz sam jak w najważniejszych punktach wygląda współpraca z trenerem Way2Champ.

logo-endurance.png Opieka
890 PLN / miesiąc
Premium+
1490 PLN / miesiąc
Twój personalny trener kolarstwa z doświadczeniem 20 lat+
Aktualizacja indywidualnego, ręcznie tworzonego planu treningowego co 7 dni
Wnikliwa analiza plików treningowych przez trenera
Ustalania nowych stref treningowych, analiza testów
Regularny kontakt telefoniczny lub Google Meet - feedback, analiza kondycji, taktyka wyścigowa
Dostęp do trenera na co dzień - whatsapp/messenger
Konto Training Peaks Premium
Treningi ustrukturyzowane - prowadzenie od A do Z w Zwift/Garmin/Wahoo
Taktyka na wyścigi / segmenty / jazdy w grupie i analiza
Best Bike split - wyznaczanie taktyk jazdy na mierniku mocy na wyścigi MTB, czasówki, segmenty, PRy
Doradztwo sprzętowe - co wybrać
Analiza danych z health trackera
Dieta dopasowana do planu treningowego i aktualizowana co 7 dni

Porozmawiajmy, czy indywidualna opieka trenera Way2Champ jest dla Ciebie

Omówimy Twoją sytuację, cele, możliwości i wspólnie ocenimy czy współpraca z trenerem to dobry pomysł

Oddzwonię aby poznać Twoje oczekiwania i cele. Odpowiem też na wszystkie pytania
Wojtek Skarżyński

Opiekun Kolarza Way2Champ