Anna Plichta Lafourte

  • Trenerka Kolarstwa Way2Champ
  • Dwukrotna Mistrzyni Polski w Jeździe Indywidualnej na czas, Reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro oraz Tokio.
  • Trenerka kolarstwa 2 klasy PZKol
  • Magister Fizjoterapii
  • Przez ostatnie 5 lat wyczynowo uprawiała kolarstwo szosowe w najlepszych drużynach na świecie.

Przygodę z kolarstwem rozpoczęłam jako dziecko w klubie sportowym UKS Plon Krzywaczka, a następnie dołączyłam do Sokoła Kęty, gdzie miałam okazję spróbować kolarstwa szosowego. Po wyjściu z kategorii juniorskiej postanowiłam zakończyć karierę, pozostając w klubie jako pomocnik trenera Piotra Karkoszki.

W wieku 21 lat zdecydowałam dać sobie jeszcze jedną szansę i wznowić treningi. Po roku dołączyłam do drużyny Nestle Fitness, a później podpisałam swój pierwszy zawodowy kontrakt.

Przez ostatnie 6 lat miałam szansę być częścią najlepszych drużyn na świecie, dwukrotnie wygrywając klasyfikację drużynową Women's World Teams. Przez te lata teoria treningu stała się moją pasją. Miałam szansę pracować z doświadczonymi trenerami ekip World Tour i zdobywać od nich cenną wiedzę. Ponadto interesuję się fizjologią sportu i uważam że najważniejszą rzeczą w procesie treningu jest znajomość swojego organizmu i nauczenie się odczytywania sygnałów, które wysyła.

Każdy zawodnik wymaga indywidualnego podejścia, a współpraca z trenerem daje możliwość zoptymalizowania procesu treningu i osiągnięcie postawionych sobie celów.

anna.lafourte@way2champ.com