Maciej Dombrowski

• Certyfikowany trener biegania ultra i kolarstwa Way2Champ

Były zawodowy kolarz MTB, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy. Czołowy biegacz ultra w Polsce. Zwycięzca i rekordzista trasy Biegu Rzeźnika (8 godzin 56 minut 40 sekund), zwycięzca drużynowego 100 kilometrowego Biegu 7 dolin (9 godzin 41 minut 53 sekund).

Przygodę ze sportem zacząłem od kolarstwa górskiego. Pierwszy raz wystartowałem w 2000 roku jako 11 letni chłopak, ścigałem się do roku 2012, wygrywając wiele wyścigów w Polsce i poza granicami. Byłem wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w MTB, wygrałem Puchar Europy Centralnej w kategorii U-23 oraz reprezentowałem Polskę na Mistrzostwach Świata i Europy.

Po sezonie 2012, skupiłem się na pracy i w ciągu 6 lat zostałem szefem kuchni dużej restauracji w Norwegii.

W międzyczasie wróciłem do sportu i rozpocząłem swoją przygodę z biegami ultra. Wygrałem i poprawiłem rekord trasy legendarnego Biegu Rzeźnika, a w kolejnym sezonie wszedłem do ścisłej czołówki Polskiego ultra, wygrywając i zajmując czołowe miejsca w wielu ważnych biegach.

Jestem trenerem oraz aktywnym sportowcem, który uwielbia prace z ludźmi. Dzięki wielu latach spędzonych w kuchni z chęcią podpowiem Ci co wrzucić do garnka, aby nigdy nie zabrakło Ci sił podczas zawodów ;)