Rafał Chomik

  • Opiekun Kolarza Way2Champ
  • Aktualny Mistrz Polski AG na średnim dystansie (2019) i dwukrotny uczestnik Mistrzostw Świata Ironman 70.3 (2017 & 2019)
  • Instruktor triathlonu
  • Sędzia triathlonu PZTri

Przygodę z kolarstwem rozpoczął w 1995 roku od wycieczek MTB po Beskidach, by po kilku latach przesiąść się na rower zjazdowy. Od 2007 do roweru doszły biegi długodystansowe, a w 2011 dodatkowo trening pływacki i debiut w zawodach triathlonowych. Ostatnich kilka lat to skuteczne łączenie życia rodzinnego z wymagającym treningiem triathlonowym i stale rosnący progres formy sportowej.

Zdecydowana większość zawodników to osoby łączące pasję z aktywnym życiem rodzinnym i zawodowym. Czasami wielkie ambicje przesłaniają im otaczający świat i bezgranicznie zatracają się w osiągnięciu celu. Dlatego rolą trenera jest nie tylko przygotowanie planu treningowego ale przede wszystkim ukierunkowanie zawodnika tak, by w swoim życu odnalazł zarówno równowagę, jak i satysfakcję sportową. Sport to nie tylko realizacja celu osiągniętym wynikiem na zawodach ale przede wszystkim sama ‘droga’ do tego celu . No i cały ten kolorowy lifestyle...

rafal@way2champ.com